Δεσμοί Αίματος

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

Κυπελλούχος 2011-2012 ο Πανναυπλιακός (11/4/2012 20:08)

O Πανναυπλιακός είναι ο νικητής της διοργάνωσης του Κυπέλλου Αργολίδας για την περίοδο 2011-2012, καθώς επικράτησε του σημερινού τελικού επι του Τροιζηνιακού με 1-0.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Νικολέτος στο 57’ με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ.

Αρκετά καλό παιχνίδι, αμφίρροπο, με τον Τροιζηνιακό να έχει τρείς σημαντικές ευκαιρίες στο 21’, στο 24’ και στο 38’ να ανοίξει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η σειρά του Πανναυπλιακού να χάσει ευκαιρίες στο 50’,  στο 58’ , στο 70’, στο 81’, ενώ είχε και δοκάρι στο 71’ με τον Αγγελόπουλο.

Αρκετός κόσμος στο γήπεδο, ήρεμη ατμόσφαιρα και μετά το τέλος του αγώνα έγιναν οι απονομές των δυο κυπέλλων στους φιναλίστ  και δόθηκαν τα μετάλλια σε όλους τους ποδοσφαιριστές και τα προπονητικά τίμ.

Τις απονομές έκαναν  ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αργολίδας Γιάννης Αποστολόπουλος, τα μέλη του Δ.Σ. Βασ.Σιδέρης, Γιαν.Γαλανόπουλος, Χρ.Ουλής, Χρ.Τσούλος, ο δήμαρχος Ναυπλιέων Παναγ.Αναγνωσταράς, οι αντιδήμαρχοι Ναυπλιέων Βαμβακάς και  Τροιζηνίας Φύτρας, Καράμπαμπας.

Αναμνηστικά δόθηκαν στην διαιτητική τριάδα, ενώ ιδιαίτερη μνεία έγινε και για τις εθελόντριες του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού που ήσαν παρούσες και σ’ αυτή τη διοργάνωση.